PL / EN
FAQ

FAQ

Jak działa instalacja fotowoltaiczna ? Jakie przynosi korzyści ?

Panele PV wytwarzają darmową i ekologiczną energię z promieniowania słonecznego.

Wytworzony przez panele prąd stały za pomocą falownika przekształcany jest w prąd zmienny, od momentu założenia i podłączenia instalacji produkuje ona prąd dla naszego domu.

Fotowoltaika przynosi korzyści nie tylko ekologiczne ale także finansowe dla jej posiadaczy.

 

Czy każda osoba prywatna może uzyskać dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”?

Dofinansowanie może uzyskać właściciel lub współwłaściciel jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą, o dochodzie rocznym nieprzekraczającym kwoty 100 000 złotych. 

Więcej informacji znajdziesz w zakładce DOFINANSOWANIA.

Czy każda osoba prywatna może uzyskać dofinansowanie z programu „Mój Prąd”?

Dotacja przeznaczona jest dla osób fizycznych wytwarzających energię elektryczną na własne potrzeby, dotacja przyznawana jest dla mocy instalacji 2-10 Kw. 

Więcej informacji znajdziesz w zakładce DOFINANSOWANIA.

Czy pompa ciepła jest najkorzystniejszym rodzajem ogrzewania domu ?

Pompa ciepła jest zdecydowanie jednym z najkorzystniejszych rodzajów ogrzewania domu, w wielu przypadkach w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną jesteśmy w stanie zredukować koszty ogrzewania domu do zera. 

Czy do pompy ciepła konieczne jest posiadanie instalacji fotowoltaicznej ?

Posiadanie instalacji fotowoltaicznej nie jest konieczne aczkolwiek jest zalecane ze względu na minimalizacje kosztów za rachunek energii elektrycznej.

Czy panele fotowoltaiczne produkują energię zimą? Co się dzieje gdy nie ma słońca ?

Panele fotowoltaiczne do wytwarzania prądu potrzebują jedynie promieniowania słonecznego, zimą produkują mniej energii niż w miesiącach letnich. Instalacja fotowoltaiczna często w ciągu dnia produkuje więcej prądu niż wynosi nasze zapotrzebowanie, taką nadprogramową energię możemy później pobrać z naszego banku energii lub odebrać nadwyżki z elektrowni. 

Instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii – czy warto ?

Magazyn energii umożliwia przechowywanie prądu, zgromadzone nadwyżki prądu mogą zostać wykorzystane w momentach zwiększonej konsumpcji prądu lub po zmroku, instalacja fotowoltaiczna z magazynem energii jest korzystniejsza dla jej posiadacza.

Czy pompa ciepła nadaje się do każdego budynku ?

Pompę ciepła można założyć w każdym domu, należy ją dopasować do standardu energetycznego oraz instalacji grzewczej i elektrycznej.

Jak działa pompa ciepła ?

Pompy ciepła korzystają ze zgromadzonych w środowisku naturalnym odnawialnych źródeł energii takich jak woda, grunt czy powietrze i przekształcają je w energie cieplną. Dzięki wykorzystaniu odpowiednich procesów termodynamicznych pompy ciepła przetwarzają energię pierwotną i dostarczają ją do instalacji grzewczej. Korzystając z darmowej energii z gruntu, wody lub powietrza jednymi kosztami związanymi z ogrzewaniem domu są koszty transportu wytworzonej przez pompę energii czyli rachunki za prąd.

Jak wysokie jest dofinansowanie i od czego zależy jego wielkość ?

Wielkość dotacji różni się zależnie od konkretnego programu:

 

 „MÓJ PRĄD 4.0”

 

Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 20,5 tys. zł

 

 „CZYSTE POWIETRZE”

 

Program zawiera trzy poziomy dofinansowania: 30 tys. zł37 tys. zł i 69 tys. zł

 

„MOJE CIEPŁO”

 

Wysokość dotacji zależy od rodzaju pompy ciepła – od 7 do 21 tys. zł.

 

Każdy z programów wymaga spełnienia określonych warunków, możesz przeczytać o tym więcej w zakładce DOFINANSOWANIA

Fotowoltaika – kiedy się zwróci ?

Przeciętny czas w którym koszty założonej instalacji się zwrócą to 5 do 8 lat, jednak na stopę zwrotu składa się wiele różnych czynników.

Skontaktuj się z naszym konsultantem aby je poznać.

Ile kosztuje pompa ciepła ?

Obecnie na rynku znajduje się wielu producentów oferujących różne rodzaje pomp ciepła. Skontaktuj się z nami, a my dobierzemy pompę ciepła dostosowaną do Twoich potrzeb. 

Rozważasz montaż instalacji fotowoltaicznej lub pompy ciepła?